KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9758045
*
nr 975 8045
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Stockholmsmotiv, signerad, 1941, motivet: 25x41
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2015
kl 19:15:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 19:15:58
1
100 kr
10/8 14:20:20
2
200 kr
15/8 18:07:06
3
600 kr
16/8 12:51:03
2
300 kr
16/8 12:51:03
3
350 kr (Budbetjänt)
18/8 12:55:42
4
600 kr
18/8 12:55:42
3
600 kr (Budbetjänt)
18/8 12:56:52
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 975 8045
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Stockholmsmotiv, signerad, 1941, motivet: 25x41
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/7 19:15:58 | 1 | 100 kr |
10/8 14:20:20 | 2 | 200 kr |
15/8 18:07:06 | 3 | 600 kr |
16/8 12:51:03 | 2 | 300 kr |
16/8 12:51:03 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/8 12:55:42 | 4 | 600 kr |
18/8 12:55:42 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
18/8 12:56:52 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv frÃ¥n Stockholm - WaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv. OljemÃ¥lningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...Läs mer om Stockholmsmotiv
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28